Pokrycia dachowe

Pokrycia dachowe -

Blacha trapezowa

Blachy dachówkowe profilowane wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej, powlekanej poliestrem. W ten sposób łączy w sobie piękno dachówki ceramicznej z wytrzymałością stali. Dzięki małej wadze ok. 5 kg/m blachodachówki stalowe nadają się na pokrycie nowych dachów jak również renowacje starych, bez konieczności wzmacniania więźby dachowej.

Blachy dachówkowe są eleganckim i trwałym pokryciem, łączącym w sobie tradycję z nowoczesną technologią. Profilowane z dwustronnie ocynkowanej i pokrytej kilkoma warstwami lakieru blachy stalowej lub aluminiowej, gwarantują długoletnią eksploatację oraz odporność na warunki atmosferyczne.

Atrakcyjny wygląd oraz szeroka gama kolorów pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów i umożliwiają do pasowanie do elewacji i otoczenia. Montaż pokrycia jest bardzo szybki dzięki temu, że arkusze docinane są na dowolną długość i według konkretnych płaszczyzn. co pozwala na eliminowanie odpadów do minimum.

Trzy rodzaje blachy dachówkowej doskonale nadają się do pokrycia wszystkich budynków niezależnie czy jest to dom jednorodzinny, rezydencja, biuro czy budynek przemysłowy. Obróbki blacharskie wykonuje się na krawędziach i w załamaniach połaci, wokół kominów, włazów, okien dachowych i wywietrzników a także elementów wystających ponad dach. Czyli w miejscach, gdzie dach jest szczególnie narażony na przenikanie wody.

Poprawne wykonanie tych połączeń przedłuża żywotność dachu i eliminuje przecieki. Obróbki uszczelniają dach i odprowadzają wodę z miejsc, gdzie pokrycie graniczy z innymi elementami dachu, czyli na połączeniach, stykach i załamaniach.

Przy wyborze obróbki do pokrycia dachu należy wiedzieć, że: Im bardziej skomplikowany jest dach, tym więcej obróbek i wyższe koszty jego wykonania. Im mniejszy spadek dachu, tym szersza obróbka. Po dachach o niewielkim spadku woda spływa wolno i tylko odpowiednio szeroka obróbka może zapobiec wnikaniu wilgoci pod pokrycie. Materiał na obróbki musi mieć trwałość zbliżoną do trwałości pokrycia, żeby obróbki nie zużyły się wcześniej niż pokrycie.

Dla przykładu przy pokryciach ceramicznych, których trwałość szacuje się na około 100 lat, obróbki powinny być wykonane z miedzi (od 100 do 300 lat) cynku lub blachy tytanowo-cynkowej (od 70 do nawet 100 lat). Barwę i fakturę obróbki powinno się dopasować także do wyglądu pokrycia.

Category: Dachy płaskie