Pokrycia dachowe

Pokrycia dachowe -

Tworzywa

Pokrycia dachowe z tworzyw sztucznych nie mają tak szerokiego zastosowania jak tradycyjne dachówki czy blacha, nie są też tak uniwersalne. Nadają się za to idealnie, jako pokrycia wiaty garażu albo tarasu. Największą zaletą tego typu materiałów jest ich przeźroczystość.

Potrafią przepuścić do 90% światła nie tracąc przy tym na swojej wytrzymałości. W zależności od rodzaju zadaszenia mogą mieć formę trapezowych i falistych płyt PCV lub poliwęglanu komorowego. Z płyt PCV wykonuje się najczęściej przejrzyste elementy dachu, ale mogą również służyć, jako zadaszenia do balkonów, tarasów czy cieplarni. To właśnie one potrafią przepuścić dużą ilość promieni słonecznych, a to, jaka będzie ich przepuszczalność zależy od tego, jaki rodzaj płyt wybierzemy.

Czytaj dalej

Blacha

Blaszane pokrycia dachowe są tanie, łatwe w montażu a przy tym estetyczne. Na rynku jest ogromna oferta blach dachowych w różnorakich kolorach i kształtach tak, że każdy, kto myśli o pokryciu sobie dachu tego rodzaju materiałem powinien coś dla siebie znaleźć.

Dodatkową zaletą blachy jest jej niewielki ciężar, zatem nie będziemy musieli ponosić dodatkowych wydatków na wzmocnienie wieźby dachowej. Większość blach wykonywana jest ze stali walcowanej na zimno pokrytej warstwą antykorozyjną, np. ocynkowanej lub zabezpieczonej warstwą alucynku.

Czytaj dalej

Ceramika

Dachówki ceramiczne to najstarszy i najbardziej ekologiczny ze wszystkich rodzajów materiałów pokryciowych. Idealnie nadaje się do budynków o tradycyjnej konstrukcji lub do renowacji starych pokryć dachowych.
Dachówki ceramiczne są materiałami w pełni naturalnymi. Nie zawierają barwników chemicznych oraz metali ani żadnych innych sztucznych elementów. Jest to materiał o dużej masie, zatem przed jej położeniem podłoże musi być odpowiednio przygotowane i zabezpieczone.

Czytaj dalej